Kto może zajmować się flippingiem nieruchomości?

Niezwykle modny w obecnych czasach flipping nieruchomości stał się przyjemnym i dochodowym przedsięwzięciem wśród różnych grup wiekowych. Flipperami, czyli wynajmującymi nieruchomości na szeroką skalę pragną być dzisiaj zarówno osoby po trzydziestce, jak i bardziej doświadczeni oraz wiekowi przedstawiciele różnych grup społecznych. Tylko z pozoru flipping nieruchomości okazuje się być zajęciem pozbawionym wyzwań i zadań specjalnych do wykonania.

Zapytaliśmy specjalistów; Zarządcę Nieruchomości firmę Westa Estate z Krakowa, o szczegóły flippingu.

Oto wnioski:

Flipper dysponujący kilkoma mieszkaniami, przez które przewijają się dziesiątki wynajmujących – musi stale trzymać rękę na pulsie, aby w mieszkaniach niczego nie brakowało i można było żyć w nich na przyzwoitym poziomie. Najwięcej flipperów działa oczywiście w miastach, gdzie panuje największe zapotrzebowanie na wynajem nieruchomości.

Są to tak duże ośrodki, jak między innymi:
– Warszawa
– Wrocław
– Kraków
– Katowice
– Trójmiasto
– Poznań
– Lublin
– Szczecin

Osoby pragnące podjąć działalność gospodarczą w formie flippingu, posiadające nieruchomości we wszystkich wyżej wymienionych miastach mają szansę na szybkie osiągnięcie sukcesu w branży wynajmu lokali. Zdecydować się można na kilka rodzajów wynajmu.

Wynajem nieruchomości – na krótko czy na długo?

Zanim zabierzemy się do tematu na serio i już po zarejestrowaniu działalności gospodarczej, musimy rozważyć, jaki czas wynajmu nas interesuje. Możemy za ustaloną, jednakową stawkę wynajmować nieruchomość w trybie miesięcznym, tak jak zwyczajnie wynajmuje się stancje. Istnieje także możliwość zdecydowania się na wynajmowanie lokali na określone dni, np. na weekendy lub pojedyncze dni tygodnia. Płatne oczywiście od każdego dnia. Ustalona stawka za dzień korzystania z nieruchomości przez turystów pozwala niejednokrotnie zarobić kilka razy więcej, niż w przypadku wynajmowania mieszkania komuś w trybie całomiesięcznym. Warto więc rozważyć tę propozycję, jeśli nie zależy nam zbytnio na wynajmowaniu jednemu chętnemu przez cały czas. Zawsze jest lepiej w tej branży zarabiać nieco więcej, niż się planuje, ponieważ dodatkowe środki służyć mogą jako kapitał przeznaczany w przyszłości na zakup kolejnych nieruchomości.

Czy można żyć dzięki wynajmowaniu mieszkań?

Oczywiście, że tak! I to całkiem na przyzwoitym poziomie! Może w przypadku wynajmowania wyłącznie jednego mieszkania czy lokalu gospodarczego nie widzimy jeszcze znacznej poprawy naszej stopy życiowej. Za to w sytuacji, gdy wynajmujemy kilka mieszkań, stan naszego konta, a co za tym idzie, życia zmienia się diametralnie. Można sobie pozwolić na więcej atrakcji w życiu codziennym, podejmować większe ryzyko biznesowe, finansowe, inwestować w kolejne nieruchomości, albo inne projekty, do których mieliśmy wcześniej ograniczony z różnych przyczyn dostęp. Świadomy flipping nie polega na natychmiastowym wydawaniu wszystkich pieniędzy. Chodzi o to, aby wyczuć i stosować zasadę równowagi, gdzie część środków będzie mogła zostać przeznaczona na dalsze, rozwijające nas inwestycje, a inna część pozwoli nam spełniać nasze marzenia i plany z czysto osobistych potrzeb.

Post Author: admin