Ogrodzenia metalowe, panelowe czy betonowe. Jakie wybrać?

Z radością obserwujemy jak rozwija się rynek produktów wykończeniowych i ozdobnych, które to potrafią swoją niezwykłością nadać przestrzeni mieszkalnej, użytkowej lub biurowej kunsztownego, niepowtarzalnego wyglądu. Niektórych klientów ogrom dostępnych wyrobów tego typu przyprawić może jednak o zawrót głowy – skąd bowiem wiedzieć, czy nasze obejście lepiej przyozdobi ogrodzenie wykonane z metalu, paneli, czy też betonu?

Po ogrodzenia z paneli sięgnąć powinny przede wszystkim osoby, które nie dysponują zbyt dużym budżetem, jednakże chciałyby wykorzystać go do maksimum, otaczając swoją posesję elegancko prezentującym się ogrodzeniem. Rozwiązanie to z całą pewnością nie nadszarpnie naszego portfela, oferując jednocześnie relatywnie wysokie walory estetyczne i ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Problemem może być jednakże żywotność tego typu wyrobów – panele zwyczajowo tracą swój pierwotny blask po kilku latach stałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych oraz opadów śniegu i deszczu.

Jeżeli chcielibyśmy tego uniknąć, warto łaskawszym okiem spojrzeć na wyroby powstające z metalu. W rzeczonym przypadku nie występuje konieczność ich wymiany, bowiem pokryte są one specjalną powłoką zabezpieczającą przed korozją oraz rdzewieniem. Wystarczy nabyć kilka puszek farby, aby odświeżyć kolor naszego płotu w sytuacji, gdy zauważymy, że warstwa naniesiona w fabryce nieco się złuszczyła lub też straciła swój pierwotny blask. Inwestycja w taki płot jest więc jednorazowa, natomiast my możemy zdecydować się na finezyjne zdobienia i elementy dekoracyjne takiego ogrodzenia, bowiem płoty metalowe niejednokrotnie wzbogacane są o motywy kwiatowe, wyszukane wzory oraz komponenty przywodzące na myśl średniowieczne zamki – przy odpowiednim doborze do stylu budynku, osiągnięty efekt może być wręcz piorunujący.

Po ogrodzenie betonowe sięgnąć powinniśmy z kolei jeżeli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, trwałości oraz braku konieczności jakiejkolwiek konserwacji czy odnawiania ogrodzenia po upływie kilku lub kilkunastu lat. Wyrób taki, pomimo że jest on nieco droższy od alternatyw panelowych oraz metalowych, jest wysoce odporny na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Dodatkowym plusem jest także łatwość montażu, bowiem obecnie płoty betonowe powstają ze specjalnych bloczków, które mocowane są ze sobą bez wykorzystania zaprawy.

Po który z produktów sięgnąć w sytuacji, gdy pragniemy ogrodzić nasz dom lub firmę jednocześnie podkreślając wyjątkowość samego obiektu? Wszystko zależy przede wszystkim od budżetu jakim dysponujemy oraz osobistych preferencji w kwestii stylu i ewentualnej konserwacji na przestrzeni lat. Jeżeli pragniemy po montażu nigdy więcej nie zaprzątać sobie głowy kwestią ogrodzenia, strzałem w dziesiątkę będzie płot betonowy. Jeśli priorytetem jest dla nas piękny, kunsztowny wygląd, sięgnąć powinniśmy po ogrodzenie metalowe, natomiast w sytuacji, gdy ogranicza nas budżet, jednakże w dalszym ciągu chcielibyśmy stać się posiadaczami produktu o zadowalającej jakości, możemy bez wahania wybrać ogrodzenie bazujące na wykorzystaniu paneli!

Post Author: admin