Węże przemysłowe – dobór i charakterystyka

Części z nas wydawać się może, że jeżeli węże to tylko takie, przy pomocy których podlać możemy ogródek lub trawnik – nic bardziej mylnego! Okazuje się, że asortyment tak zwanych węży przemysłowych jest niezwykle bogaty, a dodatkowo stale się rozrasta. W ramach dzisiejszego artykułu przybliżymy kilka najpopularniejszych kategorii produktów rzeczonego typu. Zapraszamy do lektury!

Jak wynika z przeprowadzonych przez naszych ekspertów analiz, w chwili obecnej największą popularnością cieszą się szlauchy, przy pomocy których możliwy jest transport na znaczne odległości paliw, olejów, benzyny, jak również środków ropopochodnych. Są one odpowiednio zabezpieczone i zaizolowanie, dzięki czemu ryzyko pojawienia się wycieku ograniczone jest niemalże do minimum.

Nie są to jednakże jedyne węże przemysłowe, które możemy nabyć w przypadku, gdy głównym przyświecającym nam celem jest modernizacja prowadzonej działalności gospodarczej. Możemy się bowiem zdecydować na wyroby zaprojektowane z myślą o pompowaniu wody, pary oraz innych gazów. Są one dostępne w szerokiej palecie średnic i grubości, a więc niemalże pewne jest, że z zaprezentowanego nam asortymentu będziemy w stanie wybrać produkt, który w pełni wpisze się w nasze oczekiwania.

Niejednokrotnie ma jednakże miejsce sytuacja, gdy szlauch musi zostać wykorzystany do pompowania niebezpiecznych środków chemicznych. Czy w takim przypadku sięgnąć należy po jeden z wyrobów opisywanych powyżej? Nie jest to konieczne, bowiem na rynku dostępne są specjalistyczne węże umożliwiające w pełni bezpieczny transport takich substancji, głównie dzięki kilku warstwom ochronnym minimalizującym ryzyko wycieku lub przerwania przewodu, a dodatkowo zapewniające pracownikom niespotykany komfort oraz wydajność pracy.

Jak można się domyślić – przemysł to także produkcja i przetwórstwo żywności, która niejednokrotnie musi być pompowana do specjalnych pojemników oraz opakowań przy pomocy szlauchów. Możliwy jest zakup specjalistycznych węży spożywczych, które to zapewniają maksymalną higieniczność takiego procesu i gwarantują, że żywność trafi do opakowań w stanie niezmienionym oraz bez jakichkolwiek zanieczyszczeń zewnętrznych.

Na osobny akapit zasługują wyroby odporne na ścieranie, bowiem wykorzystywane są one w branżach przemysłu, w których specyfika pracy sprawia, iż tradycyjny szlauch mógłby po kilku lub kilkunastu godzinach wytężonej pracy ulec przerwaniu lub znacznemu uszkodzeniu uniemożliwiającemu dalsze korzystanie z takiego produktu. Jeżeli jednakże zdecydujemy się na nabycie węża wzmocnionego, możemy być pewni, że nawet najbardziej niesprzyjający teren oraz najbardziej wymagające warunki pracy nie będą dla takiego wyrobu wyzwaniem ponad siły!

Lista dostępnych produktów, które zaklasyfikować możemy jako węże przemysłowe stale się powiększa – w ostatnim czasie dołączyły do niej szlauchy PVC, produkty specjalnego przeznaczenia, jak również wyroby umożliwiające pompowanie sprężonego powietrza oraz środków ochrony roślin. Każdy przedsiębiorca zainteresowany modernizacją zakładu pracy zapewne znajdzie w tym gąszczu coś dla siebie!

Post Author: admin